Láska

22. července 2017 v 23:25 | Shiruba |  Myšlenky zoufalce - nesouvislé úvahy a myšlenky
Láska, soucit, touha, to všechno je zlo. Způsobuje to jen bolest, zoufalství a neskutečné trápení.

Nevěřím v ní, nenávidím jí a nechci jí už nikdy poznat.

A přece po ní toužím. Toužím někoho sevřít v náručí, chránit jí, utěšovat když pláče, být pro někoho číslo jedna!

Ale vím, že je to nemožné, protože láska zabíjí a není na ní nic dobrého. To co chci je útržek z dětských snů, ne skutečnost. Je to má vize, která se nikdy nenaplní.

Co je vlastně láska? Je to jen pobláznění smyslů, hloupost, kterou někdo zřejmě jen vymyslel. Láska je zločin, trest a zvrhlost. Tak proč po ní každý tak toužíme? Proč pro ní lidé zabíjejí a páchají sebevraždy? Proč se kvůli lásce z čestných lidí stávají zločinci?

Co ze mě vlastně udělalo zvrhlého, šíleného, sadomasochistického maniaka? Láska. To ona mě zničila. To ONA mi prvně podala flašku lihu. To ONA mi zničila život. Ano, láska je zdrojem všeho zlého a přece jí každý podlehne. Každý se před ní rád skloní. Každý rád zaplatí daň za lásku. Ale proč?

Dokud jsem neznala lásku a měla jsem jen své dětské sny a iluze, byla jsem šťastná. Dokud nebyl nikdo, kdo by mi vzal srdce a následně mi ho zlomil, všechno bylo krásné.

A teď je všechno pryč.

Hledám únik od té odporné nemoci, po které se ztrácí rozum. Ale kde hledat, když všude kolem jsou zamilovaní blázni? Kam mám jít?

Chci pomoc, ale nevím, kde jí hledat.

Chci ztratit city, nemilovat, jen žít. Bez svědomí a beze strachu, že to někomu ublíží. Utéct od všeho a doufat, že mě ten "mor" nedostane.

Ale kam? Jak? Jak se ubránit všudypřítomné lásce? Vím jak........těžko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.