Nečekané city - Kapitola 3 Nemoc

10. srpna 2015 v 12:14 | Shiruba |  Final fantasy (Yaoi)
Týden se Vincent toulal lesem a přemýšlel o podivném snu.
Proč? Proč se mi zdálo zrovna o Renovi? A proč mám od té doby takový strach jít za ostatními a zjistit zda je už v pořádku? A co když zemřel? Takové myšlenky muže pronásledovaly dnem i nocí. Mátly jej sympatie, jež začal pociťovat k tomu zrzkovi.
Nakonec to vzdal a vydal se do Renova bytu.
"Nazdar Rude, tak co už se zdechlina probrala?"
"Fuj, Vincente! Jo, už je díkybohu vzhůru, probral se včera. A ptal se po tobě."
"Po mě? Proč prosím tě?"
"To nevím a on sám taky ne."
"Ono se něco stalo?"
"Ne, proč?"
"Já nevim, vypadáš bledě a tak nějak nešťastně. Neměl bys být rád, že je tvůj parťák a nejlepší přítel vzhůru?"
"Já jsem rád, ale on, víš, je divný."
"Jak, divný?"
"Běž se na něj podívat, uvidíš sám." Rude vypadal dosti sedřeně, skoro jako by ten týden byl v dolech.
Vincent uposlechl Rudovu výzvu a zaklepal na Renovu ložnici.
"Neklepej a běž, stejně se za pár vteřin, nejdýl tak minut zase vrátíš." prohodil ještě zarmoucený agent
Valentin tedy vstoupil a rozhlédl se po pokoji.
"Reno? Jsi tu?" zavolal a rozhlédl se po místnosti. Po chvilce pátrání našel v rohu na zemi sedět onoho muže. Zrzek zvedl hlavu a otevřel oči, ale nebyli takové, jaké si je Vincent pamatoval. Tyhle byli divoké, jako by se díval do očí hladové šelmy, nebo do očí šílence. V každém případě to nebylo dobré a tohle co tu před ním sedělo a usmívalo se to jako divoká kočka, která číhá po hladovějícím týdnu na myš a má jí na dosah, nebyl jejich kamarád.
"R-Reno? Co je ti? Jsi v pořádku?" sedl si k němu a doufal, že si to jednoduše s Rudem naplánovali a každou chvíli se Reno rozesměje a řekne mu že je to jen žertík. To se ale nestalo. Reno si totiž počkal až bude jeho "kořist" až u něj a najednou hup, skočil po černovlasém, sejmul ho k zemi a sápal se mu po krku a to doslova. Vincent ze začátku nechápal co se to děje a zachránil ho pouze pud sebezáchovy, který vycítil nebezpečí a donutil Valentinovo tělo, aby se Rena snažil odstrčit, ať už se na něj sápe z jakýchkoli důvodů. Pak si ale muž s červeným šátkem uvědomil, oč se jeho přítel snaží, kousnout ho. "Promiň kamaráde." zašeptal a odhodil útočníka na druhý konec místnosti, kde se rozplácl o zeď.
Bohužel ho tato rána neuvrhla ani do bezvědomí, právě naopak, okamžitě se zase zvedl a začal na Vince vrčet a prskat, jako vzteklý pes. Hnědooký se otočil a raději odešel zpět k Rudovi.
"Vydržels tam dýl, než jsem čekal. Tak co, řekl ti něco?"
"Co je to s ním? Pokusil se mě zakousnout"
"Jak vidím, tak neuspěl."
"Co se stalo? To je takovej od včerejška?"
"Jo"
"Tak to se ti divim, že máš odvahu tu zůstávat a ještě k tomu spát."
"Právě že tu odvahu spát nemám, proto vypadám tak jak vypadám. A musím tu zůstat, někdo ho hlídat musí, představ si, že by takhle šel ven. Navíc o něj mám strach, co kdyby si něco udělal?"
"Kdybych to věděl, přijdu už včera. Udělal ti něco?"
"Ne, neudělal, myslim že je vysazenej na tebe. Protože o tobě mlel, ale ne v dobrym. Myslím, že tě chce zabít. Ale nevím proč. Vincente, já mám hroznej strach že něco provede, musíš odejít, protože on nepřestane, dokud se nenapije tvé krve. Já zavolám Eleně a Shionovi, aby mi přišli pomoct hlídat a ty musíš najít něco, co ho uzdraví. Bacha, za tebou." Vincent se otočil a málem dostal infarkt. Přímo za ním stál Reno s naprosto šíleným výrazem.
"Proboha" vypadlo z Valentina a vyskočil radši oknem, docela nerad by se s ním rval. Otočil se a viděl jak Rude pevně chytl Rena, aby neskočil za ním. chvíli se tam prali, ale pak se zdálo, že ho rozumnější muž zklidnil.

Vincent se vrátil zpátky ke Stříbrnému lesu. Rozhodl se, že to zkusí vymlátit z těch tří, co se to s Renem děje.
Asi po třech hodinách tu ďábelskou trojku konečně našel. Přišel mezi ně a zarazil Kadaje, který už chtěl zaútočit.
"Když dovolíte, rád bych si promluvil, pak můžeme blbnout se zbraněmi." prohlásil, čímž všechny dokonale zaskočil
"Co bys rád?" vyzval jej Kadaj
"Chtěl bych vědět, čím jste to přiotrávili Rena."
"Hele, jen jsem po něm hodil granát a trefil jsem se. Ten šmejd zranil Yazoova, tak jsem mu to vrátil, ale ničím jsme ho nepřiotrávili, takže nás neosočuj z něčeho co jsme nespáchali." Hájil se hned Loz.
"Ale on je teď naprosto nepříčetný a úplně mimo. A vy jste s ním bojovali jako poslední."
"To je sice možná pravda, ale naše dílo to bohužel není." pousmál se nevinně Yazoo, Vincenta to přesvědčilo a tak odešel. Kadajovu otázku "A co ten souboj" ignoroval. Teď musí zachránit zrzka.
Vyšel z lesa a hned zavolal Rudovi.
"Vinci? No? Přišel jsi na něco?"
"Zatím vím jen to, že Kadajuv gang v tom prsty nemá. Potřebuju, abyste se pokoušeli, kdokoli z vás s Renem mluvit, já půjdu pátrat dál. Podle mě někdo zrzka ovládá, ale jistý si nejsem. Připomínejte mu něco co pro něj bylo nějakým způsobem důležité. Pořád mi jde po krku?"
"Rozumim, jak víš že to není Kadajuv gang?"
"Není to jejich styl a navíc jsem s nimi teď mluvil, byli z toho vedle jak ta jedle. A Yazoo většinou říká pravdu, co se Kadaje týče, ten by se k tomu ještě klidně přiznal, kdyby to udělal on."
"Ok, jak ses ptal jestli po tobě pořád jde, tak-no. Myslím že jsi pro něj jako rozbuška, teď je tu schoulený v klubíčku u mě a spí. Reaguje celkem hbitě na tvé jméno a zřejmě by tě i cítil, takže pokud ho někdo ovládá, tak je to především tvůj nepřítel."
"Díky, to jsem chtěl fakt slyšet. No nic, drž ho v klidu a nenech se zabít. Zatím ahoj."
"Čau"
"Kdo na mě má všechno vysazeno? No pár jich asi bude. A se všemi nebude tak snadné pořízení jako s Kadajem a spol." Vincent šel a ani nevěděl kam, možná za dalším nejbližším nepřítelem, možná hledat lék.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tato povídka?

Super 63.6% (14)
Celkem dobrý 18.2% (4)
Znám lepší 9.1% (2)
Nic moc 0% (0)
Hrůza 9.1% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.